Doradztwo finansowe

Inwestowanie, analiza kondycji finansowej firmy albo konieczność skorzystania z kredytu to codzienność przedsiębiorców, dlatego też dla większości z nich doradztwo finansowe stanowi nieocenioną pomoc. Wiedza specjalistów może pomóc w wyborze najkorzystniejszych finansowo rozwiązań i wydobyć firmę z problemów albo przyspieszyć jej rozwój.

Doradztwo finansowe to usługa, oferowana przez specjalistów doskonale znających rynek finansowy i posiadających doświadczenie w pomocy przedsiębiorstwom w zakresie inwestowania, wyboru najkorzystniejszych opcji związanych z finansami, a także potrzebującym najkorzystniejszego kredytu.Doradca jest do dyspozycji Klienta w każdej sytuacji, w której niezbędne jest wskazanie najkorzystniejszych finansowo rozwiązań dla firmy, dzięki czemu przedsiębiorca ma świadomość tego, że w każdej chwili może skorzystać z kompleksowej, profesjonalnej pomocy specjalisty.

Zakres usług, jakie świadczy doradca finansowy, jest bardzo szeroki. Wynika to z różnych potrzeb przedsiębiorstw.

  • Stworzenie planu finansowego i dostosowanie go do potrzeb i możliwości firmy. Doradca finansowy przeprowadza konieczne analizy i wybiera rozwiązania, które pomogą skutecznie prowadzić i rozwijać firmę.
  • Dokonywanie analiz, które pozwalają dokładnie określić kondycję finansową firmy i proponowanie rozwiązań, które skutecznie ją poprawią.
  • Poszukiwanie najlepszych dla danej firmy form finansowania, czyli różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Doradca finansowy pomoże wynegocjować atrakcyjne warunki finansowania i zajmie się wszelkimi kwestiami formalnymi, odciążając tym samym przedsiębiorcę i przejmując czasochłonne i żmudne obowiązki.
  • Pomoc w dokonywaniu korzystnych dla przedsiębiorstwa inwestycji.Dzięki profesjonalnemu doradcy środki zostaną tak zdeponowane, byinwestycja w jak najkrótszym czasie przyniosła jak największy zysk.
  • Pomoc w wyborze banku, co przekłada się na sprawniejsze działanie i oszczędności.
  • Porady i objaśnienia – doradca finansowy jest do dyspozycji na każdym etapie współpracy i zawsze jest w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania, związane z finansami przedsiębiorstwa.